04.09.2024

Підвищення конкурентоспроможності в секторі теплових насосів

Сьогодні в Європі налічується понад 260 заводів з виробництва теплових насосів та їх компонентів, як це показано на мапі. Цей сектор є джерелом робочих місць та економічних можливостей, а також має важливе значення для шляху Європи до нульових викидів шкідливих речовин. 

Переглянути інтерактивну мапу

Щоб зберегти і зміцнити глобальне лідерство в галузі чистих технологій, Європа повинна забезпечити стале зростання сектору протягом решти десятиліття.

Досягнення мети ЄС – 60 мільйонів встановлених теплових насосів до 2030 року – вимагає середньорічних темпів зростання близько 17%.

Проте нещодавнє скорочення продажів теплових насосів на 6,5% у 2023 році створює значний ризик для досягнення цієї мети.

Індустрія теплових насосів в Європі потребує сильної політичної бази для роботи на повну потужність.

Сповільнення продажів і сповільнення кількості встановлених теплових насосів ставить під загрозу робочі місця, регіональний розвиток і, зрештою, здатність Європи бути лідером у сфері екологічно чистих технологій, що зумовлює необхідність подолання цих викликів і відновлення динаміки розвитку сектору.

В своєму новому звіті Європейська Асоціація Теплових Насосів (European Heat Pump Association – ЕНРА)  стверджує, що конкурентоспроможність буде ключовим фактором цього підйому, що дозволить європейським виробникам не тільки задовольнити внутрішній попит, але й завоювати більшу частку світового ринку.

Для того, щоб підвищити конкурентоспроможність, сектор теплових насосів потребує наступних заходів, які більш детально описані у відповідному звіті EHPA:

  • Довгострокова та послідовна політична база, що забезпечить довіру до сектору, інвесторів та споживачів
  • Більш справедливе співвідношення цін на електроенергію та газ, щоб зробити теплові насоси фінансово вигідною інвестицією.
  • Зниження виробничих витрат в ЄС
  • Централізований збір ринкових даних для моніторингу інсталяційних робіт та ринкових тенденцій
  • Стримування передислокації шляхом створення фондів, орієнтованих на конкретні промислові потреби
  • Інвестиції у розвиток навичок та комунікаційні заходи