Новини компанії
- Головна
- Прес-центр
- Новини компанії
- Кондиціонер стає обов’язковим після повернення працівників до офісу
ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Згідно з новим ринковим опитуванням, проведеним нещодавно від імені одного з провідних виробників кондиціонерів, комфортні умови роботи ставатимуть дедалі важливішими, зокрема через проведення довшого часу в офісі постійно зростаючим числом змішаних – тобто, частково дистанційних, частково офісних – працівників.
Опитування, доводить: хоча майже дві третини (64%) працівників у Великій Британії із змішаним форматом роботи проводять більше часу в офісі в 2023 році, ніж у 2022, 66% від цього числа відмовляються йти до офісу, якщо там не працює система кондиціювання повітря або вона, на їхню думку, невідповідної якості.
Серед тих, хто проводить більше часу в офісі, середній показник становить 9,2 додаткових днів на місяць у 2023 році порівняно з 2022 роком. Це особливо помітно серед людей віком від 18 до 24 років, причому 81% цієї вікової групи планують більше особистого спілкування із своїми колегами.
Майже половина (46%) опитаних користується офісним кондиціонером повітря за умови повторення спекотної погоди цього літа. Крім того, 35% працівників повідомили, що працюють в офісі підчас літної спеки саме з метою скористатися кондиціонером.
Незважаючи на повернення в офіс, 24% змішаних працівників не були задоволені своїм офісним кондиціонером, і 40% з цього числа зазначили, що він часто не працює належним чином. Цікаво, що майже третина (31%) змішаних працівників, які стикалися з невідповідним кондиціонером, впевнені, що проблема полягає в холодних протягах.
Виробник кондиціонерів наполягає на тому, що системи керування відіграють ключову роль в офісному комфорті. Трошки менше половини (42%) респондентів визнали суперечку щодо кондиціонера. Третина респондентів (34%) сперечалися з колегами про температуру, яку потрібно встановити в приміщенні, і трошки менше чверті (24%) скаржилися на підвищення і зниження температури через постійну її зміну іншими людьми.
Найчастішою причиною конфлікту є самостійне налаштування термостату людьми (37%). Більше половини (55%) змішаних працівників стверджують, що в їхніх офісах існує єдина система управління температурою для всього робочого простору. Лише третина респондентів (36%) повідомила про кондиціонери, що дозволяють їм самостійно регулювати температуру в приміщенні, і лише чверть офісів має демократичний підхід до управління температурою на робочому місці, що дозволяє кожному співробітнику рівноправно голосувати. Однак цей прогресивний підхід застосовується далеко не скрізь. 15% опитаних заявили, що в їхніх офісах за температуру відповідає керівник.
Кондиціонерний виробник також стверджує, що зміна способу життя працівників водночас змінює очікування щодо громадських місць, від офісів до спортзалів. Більше половини (57%) змішаних працівників у Великій Британії (серед жінок ця частка зростає до 62%, тобто майже до двох третин) уникали би тренажерного залу, де кондиціонери не відповідають їхнім стандартам. Майже половина (45%) заявили, що вони уникали би ресторації або пабу з подібною проблемою, а майже чверть (24%) не заходили би навіть до магазину.
Опитування було проведено на основі відносно невеликої вибірки з 500 дорослих змішаних працівників у Великій Британії, з різних галузей і різного віку, а також національно репрезентативних за статтю та регіоном.